شنبه 1400/06/27 - 08:05 semnan-admin
سمنان

شناسایی بازارهای هدف ضامن اقتصادی كردن صنايع دستی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان سمنان؛ آقای صفاخواه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با مهدی کاشفی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مهدی کاشفی در این جلسه با بیان اینکه بیش از 40 درصد از کارگاه های کوچک مربوط به بسیج سازندگی استان در حوزه صنایع دستی مشغول فعالیت می باشند گفت: صنايع دستي از جمله صنايع كم هزينه اما ارزآور است و با توجه و در نظر گرفتن تمهيدات هوشمندانه مي توان نهايت بهره وري از اين صنعت ارزان قيمت را در جهت اشتغالزايي و رونق اقتصادي داشت.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی بیشتر بین سازمانی در جهت حل مشکلات فروش تولیدگنندگان صنایع دستی در استان افزود: نوآوري و خلاقيت در توليد متناسب با نياز روز جامعه نوعي بازاريابي و شناسايي بازار هدف محسوب مي شود كه بهبود معيشت هنرمندان و به چرخش درآمدن چرخه اقتصادي را به دنبال دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان با بیان اینکه بسیج از همه توان برای همکاری در جهت آموزش و اشتغال افراد در حوزه صنایع دستی استفاده خواهد کرد تصریح کرد: صنايع دستي ظرفيتي منحصر به فرد در بخش اقتصادي محسوب مي شود كه توجه به اين مهم مي تواند زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال در كشور باشد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم با تاکید بر لزوم همکاری های بیشتر در حوزه حمایت از تولید کنندگان صنایع دستی در استان گفت: ایجاد کارگاه های صنایع دستی به همت بسیج سازندگی نشان از توجه این سازمان به بخش فرهنگ و میراث این استان است.

آقای صفاخواه با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده همکاری های دوجانبه در جهت رفع مشکل بازار فروش و جلوگیری از خام فروشی سنایع دستی است افزود: توجه به آموزش و توانمند سازی افراد در حوزه صنایع دستی تاثیر بسزایی در نیاز سنجی درست و رفع مشکل بازار فروش خواهد داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)