یکشنبه 1400/05/17 - 07:31 semnan-admin
سمنان

حرکت در مسیر اقتصاد مردمی با 438 صندوق قرض الحسنه اشتغال زا در استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان سمنان؛ مهدی کاشفی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیج سازندگی ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغال‌زا بوده است گفت: بسیج سازندگی در راستای اجرای سیاست‌های اشتغال‌زا می‌کوشد منابع قرض‌الحسنه را به توانمندسازی متقاضیان ایجاد شغل و راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید اختصاص دهد. تلاشی که علاوه بر تأثیر بر نرخ بیکاری به‌عنوان یکی از متغیرهای اساسی اقتصاد کلان، معیشت صاحبان کسب‌وکار را در بلند مدت و به‌صورت پایدار تأمین می‌کند.
 

مهدی کاشفی با بیان اینکه در حال حاضر 438 صندوق قرض الحسنه در مجموعه بسیج سازندگی استان تشکیل و در حال فعالیت هستند افزود: به واسطه همین صندوق های قرض الحسنه تاکنون 42 شرکت تعاونی در نقاط مختلف استان تشکیل و باعث ایجاد کارگاه های تولید و اشتغال شده اند.

وی افزود: اصلی ترین اهداف تشکیل صندوق های قرض الحسنه  احیای سنت قرض‌الحسنه، تقویت مشارکت مردمی، محرومیت‌زدایی، کاهش وابستگی به بانک‌ها، ایجاد اشتغال و ایجاد تعاونی با شعار و مدل کار برای مردم، کار با مردم و کار توسط مردم  است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان افزود: صندوق‌های قرض الحسنه مردم‌یار با قرارگیری در کنار مردم علاوه بر کمک به ترویج فرهنگ تعاون و همیاری، می‌توانند با استفاده از انواع خدمات بانکی، زمینه‌ساز به‌کارگیری منابع خرد برای توسعه کسب‌وکار در سطح روستاها و محله‌های شهری باشند.

حسین فغانی مدیر صندوق‌های قرض الحسنه اشتغال زا سازمان بسیج سازندگی استان هم با بیان اینکه  ایجاد اشتغال با هدف تحقق جهش تولید و کمک به بهبود معیشت مردم به واسطه همین صندوق های قرض الحسنه محقق خواهد شد افزود: استان سمنان در جایگاه نخست کشور از حیث تشکیل صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا بوده و روند گسترش و تشکیل این صندوق های در نقاط مختلف استان ادامه دار خواهد بود.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که سرمایه های پاک و عظیم مردمی به سمت اشتغال و تولید حرکت کند و شبکه عظیم نیروهای انسانی را تا دل روستاها با بهره گیری از تمام ظرفیت ها به کار بگیریم.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)