شنبه 1400/01/14 - 07:42 semnan-admin
سمنان

پاشیدن رنگ سپید بر بخت 530 نوعروس نیازمند در استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان سمنان؛ مهدی کاشفی رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گفت: نیاز است تا جوانان به عنوان موتور محرکه جامعه اسلامی  زمینه تحقق تمدن نوین اسلامی را فراهم کنند.

وی ازدواج آسان را یکی از الزامات رفع مشکل جوانان برای آینده دانست و افزود: فراهم کردن بسترهای آغاز یک زندگی ساده می‌تواند به ترویج ازدواج کمک کند.

مهدی کاشفی با بیان اینکه از همین رو از ابتدای سال گذشته بحث فراهم کردن جهیزیه ساده برای نوعروسان نیازمند در دستور کار قرارگرفته است افزود: در سال گذشته 530 سری کامل جهیزیه به نوعروسان نیازمند در استان سمنان اهدا شده است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط هر سری جهیزیه شامل 15 قلم کالای اساسی برای شروع یک زندگی بوده است افزود: بیش از 11 میلیارد تومان ارزش این میزان جهیزیه اهدایی در استان بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی ی سپاه استان افزود: تهیه و اهدا این جهیزیه ها به همت سپاه، بسیج سازندگی، اقشار مختلف بسیج نظیر بسیج اصناف، بسیج کارگری، بسیج ادارت و ... و همچنین ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و سایر دستگاه های ذیربط انجام شده است.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به زوج‌ها و تغییر سبک زندگی اسلامی بخش دیگری از راه حل مشکل جوانان و ازدواج بوده افزود: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه استان با دغدغه در این حوزه حضور داشته و نقش آفرینی خواهد کرد.