یکشنبه 1399/11/05 - 07:54 semnan-admin
سمنان

آبرسانی به روستاهای محروم به همت بسیج سازندگی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان سمنان؛ مهدی کاشفی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان گفت: بسیج سازندگی با تأسی به سیره نبوی و ائمه اطهار(ع)، اندیشه‌های ناب امام راحل (ره) و تأکید مقام معظم رهبری، خدمت به محرومان و نیازمندان را اولویت هدف اساسی خود می‌داند.

مهدی کاشفی افزود: بسیج سازندگی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت های اصلی کشور را برای خود به یک ماموریت و رسالت مهم تبدیل کرده است

وی افزود: از همین رو این سازمان با حضور در مناطق محروم به خدمت رسانی پرداخته که یک نمونه آن نو کنی و بهسازی قنات روستای حجاج از توابع منطقه خارتوران در شهرستان شاهرود است.

مهدی کاشفی با بیان اینکه مشکل این روستا افت فشار و قطعی مقطعی آب در فصل تابستان بوده است تصریح کرد: با توجه به نیاز جدی مردم روستا به آب این سازمان در بحث مرمت و بهسازی قنات و رفع مشکل روستا وارد عمل شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان در حال انجام است افزود: کار خاکبرداری مسیر قنات، لوله گذاری، لایروبی و بهسازی حوضچه در دو مرحله و به طول 1600 متر انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان با بیان اینکه در گذشته آبرسانی به این روستا با تانکر و توسط خودروهای سنگین انجام میشده است افزود: با اجرای این پروژه مشکل آب روستا به طور کامل رفع خواهد شد.